با تلویزیون شهری LCD بیشتر آشنا شویم

با تلویزیون شهری LCD بیشتر آشنا شویم

 

تلویزیون شهری یکی از به روزترین فناوری های دست ساز بشر در زمانه دیجیتال است که از کنار هم گذاشتن و متصل نمودن چندین صفحه نمایشگر نظیر تلویزیون، ویدئو پروژکتور ، مانیتور و امثالهم به یکدیگر، صفحه نمایش گر خیلی بزرگی را ایجاد کرده که امروزه در همه جا به تلویزیون های شهری معروف شده اند. این تلویزیون های بزرگ شهری در حال تبدیل شدن به ابزاری برای ایجاد رابطه با افراد، آموختن و پیام رسانی هستند. این صفحه نمایشگر قدرتمند و زیبا باعث شده توانایی افراد در مشاهده، فهمیدن و اشتراک گذاشتن اطلاعات با یکدیگر بیشتر شود.


چرا از تلویزیون شهری باید استفاده کرد؟


اصلی ترین برتری تلویزیون شهری قابلیت پدید آوردن صفحه نمایش بزرگ و با وضوح تصویر بالا است. چنین صفحه ای با رزولویشن بالا به همه مشاهده کننده ها این امکان را می دهد که با وضوح زیادی تصاویر را ببینند، و از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده استفاده کنند. همینطور تلویزیون شهری از نظر فرم و اندازه ها خیلی انعطاف پذیرتر از تلویزیون های بزرگ تکی هستند.، از این سیستم در اتاق های کنترل امنیت به منظور نظارت و بالا بردن آگاهی از موقعیت در مکان هایی نظیر مراکز فرماندهی نظامی خیلی استفاده می شود. بهره گیری از تلویزیون شهری در مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه ها برای بزرگ نمایی تصاویر و محتوای پژوهش ها در مقیاس زیاد با وضوح عالی خیلی مناسب تر است. این تلویزیون ها قادرند در اتاق های مدیریت و سالن های کنفرانس به خوبی کارآرایی داشته باشند و کیفیت ارائه مطالب و سخنرانی ها را بیشتر نمایند و همچنین افراد حاضر در سالن را به مباحث مطح شده راغب تر نمایند. این تلویزیون ها در محل های همگانی، صفحه نمایش خیره کننده ای را به وجود می آورند که به آسانی نظر مردم را به خود جلب نموده و در نتیجه برای فرستادن پیام های تبلیغاتی خیلی مناسب هستند. افزون بر این برتری ها، قیمت اجاره تلویزیون شهری با توجه به قابلیت ها و برتری هایش در مقایسه با اجاره یک تلویزیون بزرگ به صرفه تر است. این تلویزیون ها نظیر بقیه فناوری ها از گستره محصولی زیادی برخوردار بوده و غالبا اشخاص در گزینش ایده آل ترین آنها دچار مشکل انتخاب می شوند.


چگونه یک تلویزیون شهری را انتخاب کنیم؟


با همه گیر شدن استفاده از تلویزیون شهری، تنوع محصولات ارائه شده به بازار نیز بیشتر شده است و به تبع آن رقابت بین شرکت های تولید کننده تلویزیون شهری نیز رقابتی تر شده است. با این رویکرد انتخاب یک تلویزیون شهری از بین این همه محصول که ادعای باکیفیت بودن را نیز دارند کاری سخت است. وقتی که برای خرید یا اجاره تلویزیون شهری در اینترنت جستجو می نمایید با گزینه هایی مانند تلویزیون شهری LCD، LED، LPD، مکعب و پروژکتور روبرو می شوید که در هر یک از آنها گونه ای جداگانه از فناوری ها استفاده شده است هر یک از این مدل ها دارای برتری ها  و عیب های می باشند و هر یک برای استفاده در موقعیت خاصی بهتر هستند پس بهتر است قبل از خرید به فناوری های استفاده شده در هر یک توجه کنید و مشخصات کاربردی هر یک را با هم بسنجید و نقطه های ضعق و قوت هر یک را با هم مقایسه نمایید تا بتوانید به انتخاب درستی از بین آنها برسید.
در ادامه فناوری مورد استفاده در LCD را بیشتر شرح می دهیم.

 

با تلویزیون شهری LCD بیشتر آشنا شویم


فناوری تلویزیون شهری  LCD


تلویزیون شهری LCD  برای خیلی از افراد فناوری شناخته شده ای است.LCD  یا صفحه نمایش کریستال مایع، یک صفحه نمایشگر تخت است که از نور و کریستال مایع برای نمایش تصاویر بهره می گیرد. هر پیکسل از LCD بوسیله یک لایه از ملکول های کریستال مایع که میان دو الکترود شفاف و دو فیلتر پلاریزه واقع شده تشکیل شده است. هنگامی که میدان الکتریکی ایجاد می شود، کریستال مایع با تغییر جهت و رقص،  نور را از خود عبور می دهد و عکس های تک رنگ یا چند رنگ را به نمایش می گذارد. از آن جاییکه کریستال های مایع نوری از خودشان نمی سازند، در پشت شیشه ی پنل LCD یک منبع نور نصب شده است. یکی از فناوری هایی که از سابق به منظور منبع نور در صفحه نمایشگر مونیتورها و لپ تاپ ها به کار می رود CCFL ( فلوئورسنت کات سرد) می باشد، البته به منظور صفحه نمایشگر هایی با اندازه بزرگتر از نور پس زمینه LED کمک می گیرند. چگونگی کار این فناوری بدین گونه است که دیودهای نوری (LED) بوسیله تابش به کریستال های مایع تصویر تولید می کنند. سایز هر پنل تلویزیون شهری LCD معمولا میان ۴۲ تا ۶۰ اینچ است. پنل های ۴۷ تا ۵۵ اینچ LCD می تواند زیادترین شفافیت تصویر (فول اچ دی و بیشترین ۴K یا حتی ۸K) را داشته باشند. چنین کیفیت بالایی به خاطر تراکم پیکسل بالا یا PPI می باشد که تکنولوژی LCD می تواند آن را در اخیتار شما بگذارد.


تلویزیون شهری LCD  از نظر فرم و اندازه دارای تنوع زیادی است و به آسانی می توان تعداد پنل ها را کم یا زیاد نمود و اندازه های تلویزیون را با توجه به خواسته مشتری و محیط نصب آن تعییر داد.
قیمت اجاره تلویزیون شهری LCD خیلی مناسب است و برای افزودن تعداد پنل لازم نمی باشد هزینه ی دیگری پرداخت شود. این تلویزیون ها را به آسانی بر روی هر دیواری نصب می شوند و یا روی پایه تعبیه می گردند.

خرید تلویزیون شهری,اجاره تلویزیون های شهری غول پیکر نمایشگاهی در تهران و ایران


زمان پاسخ در تلویزیون شهری به مقدار زمانی گفته می شود که پیکسل در صفحه نمایش عوض می شود و صفحه نمایشگرهایی با زمان پاسخ اندک قادرند روند انتقال را سریع تر طی کنند و تصاویر را بهتر به نمایش در آورند. با اینکه زمان پاسخ در تلویزیون های LCD به طور قابل توجهی بهینه شده ولی باز به نسبت فناوری های رقیب نقطه ضعف این تکنولوژی همین مورد است.براساس تازه ترین نتیجه ها، کمترین زمان پاسخ در نمایشگر LCD یک میلی ثانیه بوده در صورتی که در فناوری DLP این زمان پایین تر از یک میکرو ثانیه است.


در نمایشگر LCD وقتی که یک تصویر برای زمان بیشتری در حال نمایش می باشد احتمال دارد پیکسل نتواند به حالت طبیعی برگردد و برای مدت زمان خیلی کوتاهی تصویر ثابت شود که جزئی و موقت بوده و بعد از کمی زمان درست می شود. همینطور به خاطر اشتباه های ترانزیستور احتمال دارد پیکسل های گیردار در نمایش LCD پدید آیند. پیکسل گیردار سبب گیر کردن ساب پیکسل در یک رنگ ویژه می گردد و پیکسل گیردار به صورت همیشگی در تصویر به رنگ سفید یا مشکی دیده می شود. پیکسل های مرده ممکاحتمال دارد پساز گذشت زمانی به خودی خود اصلاح شوند و یا به وسیله نرم افزارهای یا شیوه های دستی تعمیر گردند ولی اصلاح پیکسل مرده کار دشواری می باشد. البته این مسائل در تلویزیون شهری و در فضاهای خیلی بزرگ که به صورت همیشگی تصاویر در حال پخش است به سختی قابل دیدن می باشد و تنها با دیدن از فاصله ی نزدیکتر قابل تشخیص است ولی با همه این قضایا می توان گفت که کارآیی تلویزیون شهری LCD خیلی خوب و قابل اطمینان می باشد و اشخاص بدون هیچ نگرانی به آسانی قادرند از این سیستم در موقعیت های خود بهره بگیرند و از برتری های آن استفاده نمایند. با ما برای خرید تلویزیون شهری همراه باشید.

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257