علت تفاوت قيمت در تلویزیون های شهری

چرا تلویزیون های شهری قیمت های مختلفی دارند؟

با توجه به افزايش نياز به تابلوهاي ال اي دي و تلویزیون شهري و ظهور انواع مدلهاي نمايشگر LED و شركتهاي سازنده تفاوتهاي قابل توجه اي در قيمت و كيفيت تابلو ها بوجود آمده كه به اختصار به برخي از دلايل آنها اشاره مي شود .

 شركت سازنده تلویزیون های شهری

مهمترين دليل در اختلاف قيمت تابلوها و تلویزیون شهری شركت سازنده LED و ماژول مي باشد به عنوان مثال شركتهاي سازنده اي مثل Cree , Nichia و Silan را در نظر بگيريد قيمت تابلوهاي Cree و Nichia تقريبا 2 برابر Silan مي باشد . شركتهاي سازنده ماژول نيز نقش مهمي را در قيمت تابلوها ايفا مي كنند تفاوت كيفيت در مونتاژ ماژولها چه از نظر ضد آب بودن و چه از نظر قطعات الكترونيكي دليل اصلي افزايش طول عمر و كارايي تابلو است.

دات پيچ (Dot pitch) :

يكي ديگر از دلايل مهم در تفاوت قيمت تابلو است . اساسا فارغ از شركت سازنده تراكم LED فاكتور مهم در قيمت تابلو مي باشد . در شرايط برابر هرچه تراكم بيشتر ، قطعات الكترونيكي بيشتر در نتيجه قيمت بيشتر مي شود ، بنابراين هرچه دات پيچ بيشتر شود تراكم كمتر و قيمت نيز كمتر مي شود البته بايد فاكتورهاي ديگري را نيز در نظر گرفت .

چيدمان پيكسل :

همانطور كه ميدانيد پيكسل در تابلو به دو صورت واقعي (Real) و مجازي(Virtual) تقسيم مي شوند ، تابلوهاي با آرايش پيكسل مجازي در شرايط برابر داراي قطعات الكترونيكي بيشتري نسبت به نمونه اي با آرايش پيكسل واقعي هستند لذا داراي قيمت بيشتري مي باشد.

جاروب (Scan) :

از انواع اسكنهاي تابلو مي توان به اسكن 1/4 و 1/2 و Static (مانا) نام برد هرچه مقدار ضريب كمتر باشد نور تابلو كمتر شده ، قطعات الكترونيكي و آي سي درايورها كمتر و نهايتا قيمت نيز كاهش مي يابد ، بنابراين تابلو با اسكن 1/4 ارزانتر از 1/2 و استاتيك مي باشد.

قطعات جانبي :

تفاوت در كارتهاي كنترل و منبع تغذيه تابلو و ساير موارد قیمت تلویزیون شهری و همچنین اجاره تلویزیون شهری و تابلوهای ال ای دی را متفاوت کرده است. 

 

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257