عوامل اثرگذار در کیفیت یک تلویزیون تبلیغاتی

چه عواملی بر کیفیت تلویزیون شهری تاثیر می گذارند؟

تلوزیون شهری یکی از برترین و کاربردی ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد که محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است. این سیستم ترکیبی است از صفحه نمایش های مختلف که همگی هم اندازه ی هم هستند. این صفحه های نمایش می توانند ال ای دی، ال سی دی و پلاسما باشند. هدف از اتصال و ترکیب این مانیتورها به یکدیگر ایجاد یک صفحه نمایش در ابعاد بسیار بزرگ می باشد تا بتوان تصاویر، فیلم، پروژه، تبلیغات و هرگونه اطلاعات دیگر را در آن نمایش داد. در تلوزیون شهری می توان یک تصویر و طرح را در کل صفحه های نمایش تقسیم کرد و نمایش داد و یا به هر یک از صفحه نمایش های مختلف به صورت مجزا تصاویر و طرح های گوناگون و خاصی را برای نمایش ارائه داد.

 

 فاصله اتصال صفحه ها در تلویزیون شهری

عناصر و ویژگی های مختلفی در کیفیت تلویزیون های شهری تاثیر گذار می باشد که یکی از مهم ترین آن ها فاصله ی اتصال بین صفحه نمایش ها می باشد. هر چه عرض لبه ی اتصال بین تلوزیون ها به یکدیگر کم تر باشد ( به میلی متر) در نتیجه چشم انسان به سختی می تواند جدایی بین مانیتورها را تشخیص دهد و حس یک صفحه نمایش با ابعاد قول پیکر برای مشاهده کننده ایجاد می شود. البته باید خاطر نشان شد که هر چه این فاصله کم تر باشد قیمت تلوزیون شهری نیز بیش تر خواهد شد.

 مشخصات سخت افزاری تلویزیون شهری

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کیفیت تلویزیون شهری مشخصات سخت افزار کامپیوتری است که داده ها از طریق آن به صفحه نمایش منتقل می شود. کامپیوتری که به تلوزیون شهری متصل می شود باید قدرت پردازش بسیار بالایی داشته باشد، به خصوص زمانی که تعداد مانیتورها زیاد باشد. اساسا قدرت پردازش CPU، قدرت پردازش GPU، و RAM یا همان حافظه ی داخلی سه پارامتر اصلی و مهم در مشخصات کامپیوتر است که باید مد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال اگر قصد نمایش داده و اطلاعات را در تلویزیون شهری دارید؛ به صورتی که هر مانیتور محتوای مختلفی را ارائه دهد، نیازی به استفاده از کامپیوتری با قابلیت پردازش گرافیک بالا، CPU قدرتمند و RAM بالا نیست و می توانید این کار را توسط یک کامپیتر معمولی تر انجام دهید. اما در صورتی که قصد نمایش فیلمی را در یک تلویزیون شهری ۳X3 (مجموعا نه صفحه نمایش) دارید، توصیه می شود که از کامپیوتری با یک پردازنده ی پیشرفته و کارت گرافیک و RAM بالا استفاده کنید.

 اتصال مانتیتور به رایانه در تلویزیون شهری

نکته بعدی که در کیفیت تلوزیون شهری تاثیر گذار است، نحوه ی اتصال مانیتورها به کامپیوتر می باشد. امروزه اکثر مانیتورها با کابل هایی همچون HDMI، Display Port و VGA به کامپیوتر متصل می شوند اما در بعضی موارد پیش می آید که نمی توان کامپیوتر را در نزدیکی تلویزیون قرار داد و کابل های موجود کوتاه می باشند در نتیجه باید از اتصالات دیگری استفاده کرد که هر یک در کیفیت تلوزیون تاثیر گذار است. به عنوان مثال می توان از کابل های طولانی تر استفاده نمود که حداکثر طول آن ها ۳۰ متر است اما در این فاصله یا بیش تر سیگنال ویدئویی کیفیت خود را از دست می دهد.

 

همان گونه که بیان کردیم تلویزیون شهری و اجاره تلویزیون شهری یکی از محبوب ترین تکنولوژی های ساخت بشر در چند سال اخیر می باشد که در برگزاری بسیاری از رویدادها به خصوص رویدادهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. علت محبوبیت این صفحه نمایش های غول پیکر نسبت به سایر تکنولوژی های موجود کیفیت عالی تصاویر و رزولوشن خوب آن ها است. عوامل متعددی در کیفیت تلویزیون های شهری تاثیر گذار است که با کنترل آن ها می توان از افت کیفیت تصاویر جلوگیری کرد.

 

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257