دات پیچ، ابعاد و میزان درخشندگی در تلویزیون شهری


یکی دیگر از ویژگی‌های ماژول‌های LED تلویزیون شهری ها، دات پیچ هست. دات پیچ فاصله مرکز به مرکز پیکسل‌های ماژول می‌باشد. یک پیکسل در ماژول‌های تک رنگ از یک LED، در ماژول‌های دوال از دو LED کنار هم، در ماژول‌های ۲R۱G و ۲R۱B و RGB از سه LED کنار هم و در ماژول‌های ۲R۱G۱B در کنار هم گذاشتن چهار LED به دست می‌آید.
ویژگی دیگر ماژول‌های LED تلویزیون شهری ها، مربوط به اندازه آنهاست. ماژول‌های LED در اندازه‌ها و ابعاد گوناگونی مانند ۳۲۰mm*۱۶۰mm و ۱۶۰mm*۱۶۰mm و ۲۰۰mm*۲۰۰mm و ۲۵۶mm*۱۲۸mm تولید می‌شوند که با توجه به اندازه‌های تلویزیون شهری تعدادی از ماژول‌ها را در عرض و تعدادی را در ارتفاع جای گذاری می‌کنند تا به اندازه مورد نظرشان دست یابند.
در ‌‌نهایت ویژگی بعدی ماژول‌های LED تلویزیون شهری ها، میزان درخشندگی ماژول LED می‌باشد. میزان درخشندگی یک ماژول نشانگر اندازه شدت نور بر حسب شمع در متر مربع می‌باشد و واحد آن cd/m۲ است. این واحد در سیستم استاندارد SI به صورت Candela per Square Metre معین می‌شود. پارامتری که در کیفیت یک ماژول LED اثر دارد بسته به آن قیمت گذاری می‌شود میزان درخشندگی ماژول LED است. ابزار دیگری که در جهت ساخت تلویزیون شهری به کار گرفته می‌شود، برد کنترل تلویزیون شهری است. برد کنترل در رده‌های مختلفی تولید می‌شوند. از مشهور‌ترین آن‌ها رده HD، رده M و رده C-Power می‌باشد. رده HD در جهت ساخت تلویزیون شهری های تک رنگ تا سه رنگ، رده M در جهت ساخت تلویزیون شهری های رنگی و تلویزیون شهری و رده C-Power اکثرا در جهت ساخت برای تلویزیون شهری های طیف دار به کار می‌رود. از نکته‌های دیگری که باید در گزینش یک برد کنترل به آن‌ها توجه کرد این است که حداکثر تعداد پیکسل‌هایی که یک برد کنترل می‌تواند در عرض و ارتفاع به کار بیندازد و این کار توسط پیکسل‌های تلویزیون شهری نهایی تعیین می‌شود است. نکته مهم دیگر پروتکل ارتباطی است که تلویزیون شهری می‌تواند به وسیله آن برنامه ریزی شود. این پروتکل از پورت‌های استاندارد کامپیو‌تر استفاده می‌کند. پورت‌هایی مانند COM و LAN و USB که شیوه ربط و وصل شدن به کامپیو‌تر را می‌سر می‌سازد. در واقع کار «برد کنترل تلویزیون شهری » کنترل و مدیریت تک تک پیکسل‌ها در هر یک از ماژول‌ها می‌باشد. این کار به وسیله برنامه در برد کنترل کدگذاری و نوشته می‌شود و در ریزپردازنده‌ای که در برد کنترل تعبیه شده انجام می‌شود. کار منبع تغذیه ایجاد جریان لازم در جهت راه اندازی ماژول‌ها و برد کنترل است. در تابلو‌های روان LED اکثرا از منابع تغذیه سوئیچینگ با جریان نسبتاً بالا بهره گرفته می‌شود. منبع تغذیه در تابلو‌های روان ولتاژ متناوب و بالای برق شهر را به یک ولتاژ مستقیم و در حد ۵ یا ۱۲ ولت تبدیل می‌کند. باید توجه کرد که تعداد منابع تغذیه در یک تابلو به تعداد ماژول‌های بکار رفته در آن و همینطور به میزان درخشندگی ماژول‌ها وابسته است.

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257