انتخاب پاور تابلو روان و محاسبه جریان و توان مصرفی

برق رسانی به ماژول‌ها در تابلو روان یکی از اصلیترین فاکتور‌ها در طول عمر و ایستایی مونیتورهای الی‌ای دی است.
تا حدودی کلیه ماژول‌های ال‌ای دی استاندارد موجود در بازار با ولتاژ ۵ ولت مستقیم کار می‌کنند نه با برق ۲۰۰ ولت متناوب شهری. وظیفه اصلی منبع تغذیه در تابلو روان و مونیتورهای الکترونیکی بدل کردن برق متناوب ۲۲۰ ولت شهری به ۵ ولت مستقیم است.
بسته به گوناگونی ماژول‌های ال‌ای دی میزان جریان مصرفی هر ماژول را نمی‌توان به راحتی بدست آورد اما در باره ماژول‌های تک رنگ P۱۰ با اندازه‌های پیکسلی ۱۶ در ۳۲ می‌توان بیان کرد که حد اکثر جریان مصرفی هر ماژول ۲. ۷ آمپر است. به ازای هر ۱۲ ماژول تک رنگ P۱۰ می‌باید از یک پاور ۵ ولت ۴۰ آمپر بهره گرفت.
جریان مصرفی هر ال‌ای دی در مدارهای الکترونیکی ۲۰ میلی آمپر یا ۰. ۰۲ آمپر می‌باشد و اگر جریان عبوری از ال‌ای دی زیاد‌تر از این حد باشد منجر به سوختن ال‌ای دی می‌گردد و هنگامی که کمتر از ۲۰ میلی آمپر باشد منجر به کم نور شدن است.


بر روی هر ماژول ۱۶ در ۳۲ پیکسل تک رنگ ۵۱۲ عدد ال‌ای دی می‌باشد. بسته به اینکه ماژول‌های تک رنگ P۱۰ اسکن ۱/۴ می‌باشند (یعنی در هر لحظه یک چهارم (۱/۴) از ماژول روشن است و زیرا با سرعت زیاد یک چهارم، یک چهارم از هر ماژول روشن و خاموش می‌گردد ما کل ماژول را روشن مشاهده می‌کنیم) بنابراین ۵۱۲/۴=۱۲۸ یعنی در هر لحظه ۱۲۸ عدد از ال‌ای دی‌ها روشن هستند نه کل ۵۱۲ عدد ال‌ای دی خوب؛ حال با دانستن مصرف ۲۰ میلی آمپری هر ال‌ای دی، داریم: ۱۲۸*۲۰= ۲۵۶۰ میلی آمپر یا ۲. ۵۶ آمپر. بنابراین در واقع در شرایط ایده آل می‌باید جریان مصرفی هر ماژول ۲. ۵۶ آمپر باشد. که بسته به فاکتورهای دیگر (طراحی PCB و زمان و فرکانس رفرش و غیره) این مقدار به میزان اندکی کم و زیاد می‌شود ما این مقدار را برای ماژول‌های تک رنگ ۲. ۷ آمپر در نظر می‌گیریم.

پاورهای ۵ ولت با آمپرهای مختلف قادر هستند تاماد شوند اما از آنجایی که تاماد کننده داخلی ندارند و می‌باید وارد شوند به خاطر قوانین و مقررات و صرفه‌های اقتصادی بسیاری از پاور‌های ۵ ولت ۴۰ آمپر در بازار موجود و به کاربرده می‌شوند.
در مورد نیروی مصرفی هر ماژول برای دانستن مقدار برق مصرفی تابلو روان led به مشتری: توان برابر است با ولتاژ ضرب در جریان. بنابراین ‌‌نهایت نیروی مصرفی هر ماژول تک رنگ P۱۰ عبارت است با ۲. ۷ امپر ضرب در ۵ ولت مساوی است با ۱۳. ۵ وات و با فرض اینکه هر ۱۸ ماژول یک متر مربع بشوند. ‌‌نهایت نیروی مصرفی در هر متر مربع عبارت است با ۲۴۳ وات و میانگین برق مصرفی در هر متر مربع عبارت است با ۱۲۰ وات.
 شیوه نصب پاور در تابلو روان

برای محاسبه جریان مصرفی تابلو led بقیه ماژول‌ها بهترین شیوه آن است که مادربوردی را به ماژول وصل کنید و با به کارگیری دکمه تست مادربورد همه ال‌ای دی‌های ماژول را روشن نمایید (در صورتی که ماژول چند رنگ باشد حالتی از تست را انتخاب کنید که کلیه نور‌ها روشن باشند) بعد با مولتی متر جریان مصرفی را اندازه گیری کنیذ. توجه کنید هیچوقت از ‌‌نهایت نیروی خروجی منیع تغذیه بهره نبرید و همواره به فکر دمای بیش از ۷۰ درجه داخل تابلو باشید.

بسیاری از سیم‌های ماژاما که با ماژول به فروش می‌رسند با اینکه ظاهر و ضخامت مناسبی دارند اما کیفیت مناسبی ندارند تلاش کنید بیشر از ۲ ماژول در تابلو‌های تک رنگ را با هم موازی کار نکنید و در تابلو‌های چند رنگ نیزحتمن از سیم‌های ۱. ۵ مرغوب ایرانی بهره بگیرید.

تلویزیون شهری اینستاگرام

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257