برد کنترل تلویزیون شهری

برد کنترل تلویزیون شهری گونه ای برد الکترونیکی می باشد که با بهره گرفتن از یک پردازنده تقریبا قوی در مقایسه با پیاده سازی صفحه نمایشگر دربرگیرنده ماژول های ال ای دی  در تلویزیون شهری و یا تلویزیون شهری کار می کنند. این برد که کنترلر هم گفته می شود با پردازش عکسهای برنامه و منتقل کردن آنها روی مونیتور هسته مرکزی یک تلویزیون شهری و یا تلویزیون شهری را تشکیل می دهد. برد های کنترل مدلهای متفاوتی را داراست. هر برد کنترل در تلویزیون شهری از یک پردازنده بهره می برد که در اکثر اوقات این پردازنده میکروکنترلری می باشد که از هسته ARM استفاده می کند. برد های کنترل از تراشه های الکترونیکی دیگری نظیر حافظه های Flash ، بافر ها ، آی سی ساعت و مبدل های ارتباط سریال بهره می برد. در برد های حرفه ای هم از حافظه های RAM به منظور پردازش عالی عکسها بهره گرفته میشود.

طبقه بندی برد های کنترل تلویزیون شهری
برد های کنترل را می توان از لحاظ نحوه عملکرد به سه گروه کلی قسمت کرد.
(1) برد های کنترل ساده یا Monochrome
(2) برد های کنترل طیف دار یا Grayscale
(3) برد های کنترل تمام رنگی یا Full Color

برد کنترل تلویزیون شهری از نوع ساده یا Monochrome فقط قابلیت پیاده سازی پیکسل های مونیتور را به طور روشن و خاموش دارا می باشد. کلمه Monochrome به معنی تک رنگ می باشد ولی معمولا این مدل برد ها بر عکس اسم شان قابلیت ایجاد تعداد رنگ های بیشتری را هم دارا هستند ولی این رنگ ها را با روشن و خاموش نمودن ال ای دی های ماژول ال ای دی به طور روشن و خاموش می توان ایجاد کرد و توانایی پایین و بیشتر نمودن نور هر پیکسل را دارا نیستند. بنابراین رنگ هایی که ایجاد می نمایند تنها رنگ های اصلی قرمز ، سبز ، آبی و ترکیب های آنها یعنی زرد ، بنفش ، فیروزه ای و سفید می باشد. البته ایجاد این رنگ ها در صورتی می باشد که هر پیکسل در ماژول ال ای دی دارای ال ای دی های ضروری با رنگ های اصلی در نظر گرفته شود . از این مدل برد ها برای پیاده سازی ماژول ال ای دی تک رنگ ، سه رنگ و هفت رنگ بهره می گیرند.


برد کنترل تلویزیون شهری طیف دار یا Grayscale قابلیت عوض کردن نور هر ال ای دی را در ماژول تلویزیون شهری داراست.

در این برد ها با عوض کردن نور هر ال ای دی از صفر تا بی نهایت می توان سایه های موجود در عکس را نشان داد و عکس هایی عمقدار را تولید کرد. قدرت هر برد کنترل در این گروه با مقدار Grayscale برد معین می شود . به عنوان نمونه بردی با Grayscale مساوی با 256 قابلیت عوض کردن نور ال ای دی در 256 گام را داراست و این یعنی که نور هر ال ای دی از صفر تا بی نهایت را در مدت 256 گام عوض می شود و  بردی با Grayscale مساوی با 1024 قابلیت عوض کردن نور ال ای دی در 1024 گام را داراست و این یعنی که نور هر ال ای دی از صفر تا بی نهایت را در مدت 1024 گام عوض می کند و بنابراین قدرت جداسازی خوبی را داراست. این مدل برد ها معمولا به طور تک رنگ ارائه می گردند ولی برخی از آنها قابلیت پیاده سازی ماژول ال ای دی با دو رنگ ال ای دی در هر پیکسل را دارا هستند.

برد کنترل تلویزیون شهری تمام رنگی در حقیقت گونه ای برد کنترل طیف دار می باشد که قابلیت پیاده سازی ماژول ال ای دی با سه رنگ ال ای دی در هر پیکسل را داراست و معمولا در تلویزیون شهری تمام رنگی و یا در تلویزیون های شهری به کار برده می شود. به عنوان نمونه برد کنترل تمام رنگی با مقدار Grayscale مساوی با 256 قابلیت ایجاد حدود 16 میلیون رنگ را داراست. به این خاطر که این برد کنترل قابلیت عوض کردن نور هر ال ای دی را در 256 گام را  دارد بنابراین اگر ماژول ال ای دی از مدل RGB باشد ، ال ای دی سبز 256 نور سبز مختلف ، ال ای دی قرمز 256 نور قرمز مختلف و ال ای دی آبی 256 نور آبی مختلف را نشان خواهند داد بنابراین 256 رنگ سبز ضربدر 256 رنگ قرمز تعداد 65,536 رنگ مختلف را تولید خواهند کرد و این تعداد رنگ ضربدر 256 رنگ آبی تعداد 16,777,216 رنگ مختلف را تولید می نماید.

نکته : برای پیاده سازی ماژول ال ای دی تک رنگ به طور طیف دار می توان به آسانی از برد کنترل تمام رنگی هم بهره برد.
تعبیه سنسور دما بر روی برد های HD
سنسور قابل نصب بر روی برد کنترل های سری HD سنسور دیجیتال نمونه DS18B20 است که در دو مدا On Board و Waterproof در بازار ارائه می گردد. نمونه نخست معمولا به منظور نشان دادن دمای درون تلویزیون شهری به کار می رود و به طور مستقیم بر روی برد کنترل تلویزیون شهری تعبیه می گردد. هر چند که می توان با متصل کردن سیم به پایه های آن و آب بندی درست ، به منظور نشان دادن دمای خارجی تلویزیون شهری هم از آن بهره برد. نمونه دوم شامل سیم رابطی است که از پیش آب بندی شده است و می توان به آسانی به منظور نشان دادن مای فضای خارجی تلویزیون شهری از آن استفاده کرد. میان نمونه نخست و دوم فرق کلی نیست و فقط از لحاظ کاربری و ظاهری با یکدیگر فرق دارند.

آدرس تماس

با ما تماس بگیرید :

دفتر فروش :

تهران - خیابان ستار خان - روبروی برق آلستوم- پلاک834

                    


تلفکس :      44299755 -021 (8 خط)

همراه : 09126630257